poniedziałek, 4 marca

Epic Games planuje udostępnić swój sklep „Epic Games‌ Store” na iPhone’a i iPada zgodnie z nową polityką firmy Apple dotyczącą alternatywnych sklepów z aplikacjami w Unii Europejskiej, ogłosiło dzisiaj ‌Epic Games‌.

W Epic Games‌ Store‌ dostępna będzie popularna gra Fortnite, co oznacza, że użytkownicy iPhone’a i iPada będą mogli znów zainstalować ten tytuł i grać w niego bez konieczności korzystania z usługi gier w chmurze. Fortnite został zablokowany w sklepie App Store na kilka ostatnich lat z powodu sporu prawnego pomiędzy Apple a Epic Games.

Mimo tego, że Epic planuje utworzenie własnego sklepu z aplikacjami na iOS, dyrektor generalny Epic Tim Sweeney krytykuje planowane zmiany Apple. Sweeney powiedział, że zmiany w App Store firmy Apple stanowią „nowy, przebiegły przypadek złośliwej zgodności” i mają na celu udaremnienie ustawy o rynkach cyfrowych.

Apple pobiera opłatę w wysokości 0,50 euro za użytkownika rocznie za aplikacje zainstalowane spoza App Store (oraz przez App Store od deweloperów, którzy wyrażą zgodę na nowe warunki i nadal decydują się na korzystanie z systemu Apple), ale nie pobiera prowizji za App Store ani za zakupy w aplikacji. Chociaż Apple rezygnuje z opłat za pierwszy milion instalacji, opłata w wysokości 0,50 dolara za użytkownika będzie kosztować twórców aplikacji takich jak „Epic Games” znaczną kwotę. Sweeney nazwał płatności Apple „opłatami śmieciowymi”.

Sweeney krytykuje także Apple za proces notarialny, który potencjalnie pozwoli mu odrzucić alternatywne sklepy z aplikacjami na iOS. Twierdzi, że Apple mogłoby uniemożliwić Epic uruchomienie sklepu „Epic Games” i dystrybucję za jego pośrednictwem Fortnite, choć nic nie wskazuje na to, że Apple to zrobi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx