sobota, 24 lutego

W sieci pojawiły się wczesne benchmarki nowego MacBooka Air M2, dzięki którym możemy bliżej przyjrzeć się wydajności chipu M2 w notebooku.

W testach Geekbench 5 MacBooka Air z chipem M2 i 16 GB ujednoliconej pamięci RAM komputer osiągnął wynik dla jednego rdzenia 1899 i wynik dla wielu rdzeni 8965. Wyniki te są w przybliżeniu takie same, jak te uzyskane przez 13-calowego MacBooka Pro z chipem M2, co potwierdza, że notebooki mają praktycznie identyczną wydajność w testach syntetycznych, jak miało to miejsce w przypadku modeli M1.

benchmarki-macbooka-air-M2

Chociaż chip M2 wypada tak samo w testach Geekbench zarówno dla MacBooka Air i MacBooka Pro to MacBook Pro może nadal radzić sobie lepiej w rzeczywistych zastosowaniach podczas długotrwałych, wymagających obciążeń procesów ponieważ w przeciwieństwie do MacBooka Air ma wentylator.

Wyniki potwierdzają również, że MacBook Air M2 przewyższa wydajnością bazowy model Mac Pro z 8-rdzeniowym procesorem Intel Xeon W, mimo że kosztuje prawie 20 tysięcy złotych mniej. Chociaż nie jest to zapewne idealne porównanie to jednak pokazuje imponującą wydajność chipów krzemowych Apple w tańszych komputerach Mac.

Apple rozpoczął od piątku, 8 lipca przyjmowanie zamówień przedsprzedażowych na nowego MacBooka Air M2, a pierwsze dostawy do klientów i dostępność w sklepach detalicznych ma się rozpocząć w piątek, 15 lipca. Ceny nowego MacBooka Air zaczynają się od 6999 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx