czwartek, 21 września

Ekran dotykowy iPhone’a ma znacznie krótszy czas reakcji niż odpowiednik na Androidzie i systemie Windows wynika z nowego zestawu badań TouchMark firmy Agawi.

Korzystając z 240 fps kamery o wysokiej częstości klatek na specjalnie zbudowanym urządzeniu zwanym Touchscope, Agawi mierzy czas reakcji aplikacji (ART) z kilku różnych smartfonów. ART jest wskaźnikiem pokazującym opóźnienie pomiędzy dotknięciem ekranu urządzenia przez użytkownika a odpowiedzią na dotyk na ekranie.

IPhone wykazał minimalny czas reakcji aplikacji (MART), który wyniósł zaledwie 55 milisekund. To o wiele lepiej od wydajności Samsunga Galaxy S4, który miał 114ms. Lumia 928 miała podobny wysoki czas 117ms. Najbliższą konkurencją iPhone’a 5 okazał się iPhone 4 z czasem MART 85 milisekund. HTC One i Moto X miały najwyższe czasu MART kształtujące się odpowiednio na poziomie 121 i 123 ms.

Relan, dyrektor generalny Agawi skomentował wyniki dla serwisu Venturebeat:

„Reakcje aplikacji jest oceniane po tym jak szybko aplikacja może odpowiedzieć na dotyk”, powiedział Rohan Relan, współzałożyciel i dyrektor generalny Agawi. „Smartfony z ekranami dotykowymi, które mają niższe wyniki MART szybciej reagują na dotyk. Zapewne dlatego wielu użytkowników iPhone’a twierdzi że lepiej czuje jego klawiaturę niż klawiaturę w telefonie z Androidem.”

Microsoft opublikował film, który pokazuje, jak różnice między różnymi czasami odpowiedzi ekranu dotykowego przekładają się na rzeczywiste odczucia na urządzeniach. Jak widać na filmie, nie ma zauważalnej różnicy pomiędzy opóźnieniami 100 ms  i 50ms.

Awagi spekuluje, że sprzęt ekran dotykowy Apple jest lepiej skalibrowany do przechwytywania i obróbki dotyku niż urządzenia Androidowe i Windowsowe, które były porównywane. Agawi planuje w przyszłości opracowanie dodatkowych badań TouchMark, uwzględniających zarówno hardware i software jako punkty odniesienia tak, ich wyniki mogły być publikowane. Firma planuje także zbadanie innych urządzeń Apple, w tym nowo wydanego iPhone’a 5s i iPhone’a 5C .

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx