poniedziałek, 27 maja

Jak poinformował dziś Apple, nadchodzące Apple Music z dźwiękiem przestrzennym i funkcjami Dolby Atmos i bezstratnym dźwiękiem będzie dostępne w iOS 14.6, iPadOS 14.6, macOS 11.4 i tvOS 14.6 lub nowszych, które zostaną wydane już w czerwcu.

Apple twierdzi, że tysiące utworów w formacie dźwięku przestrzennego z Dolby Atmos dostępnych będzie  bez dodatkowych kosztów, a kolejne będą regularnie dodawane. Dostępny w AirPods Pro dźwięk przestrzenny Apple jako wciągający trójwymiarowy format audio, który umożliwia muzykom miksowanie muzyki, tak aby brzmiało to tak, jakby instrumenty były wokół użytkownika.

Według Apple, abonenci Apple Music będą mogli słuchać utworów Dolby Atmos na dowolnych słuchawkach. Podczas słuchania przez słuchawki AirPods lub Beats z chipem H1 lub W1, muzyka w Dolby Atmos będzie odtwarzana automatycznie, gdy tylko będzie dostępna dla utworu. W przypadku innych słuchawek użytkownicy będą musieli przejść do opcji Ustawienia> Muzyka> Audio i ustawić Dolby Atmos na Zawsze włączony.

Użytkownicy będą również mogli słuchać muzyki Dolby Atmos za pomocą wbudowanych głośników lub kompatybilnego iPhone’a, iPada, MacBooka Pro lub HomePoda lub podłączając Apple TV 4K do kompatybilnego telewizora lub odbiornika audiowizualnego.

Apple Music otrzyma również dwa poziomy bezstratnego dźwięku bez dodatkowych kosztów z ponad 20 milionami utworów, które będą obsługiwać tę funkcję w momencie premiery i 75 milionami utworów dostępnych do końca roku. Standardowy poziom „bezstratny” odnosi się do bezstratnego dźwięku do 48 kHz, a „bezstratny w wysokiej rozdzielczości” odnosi się do bezstratnego dźwięku od 48 kHz do 192 kHz. Według Apple „Hi-Res Lossless” będzie wymagał przetwornika cyfrowo-analogowego.

Użytkownicy będą mogli włączyć bezstratny dźwięk w Ustawieniach> Muzyka> Jakość dźwięku.

iOS 14.6, iPadOS 14.6, macOS 11.4 i tvOS 14.6 są obecnie w fazie finalnych testów beta. Dokładna data premiery w czerwcu nie została ogłoszona.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx