sobota, 3 czerwca

Apple udostępnił publicznym beta testerom drugą wersję beta nadchodzących aktualizacji iOS 16.2 i iPadOS 16.2. Dzisiejsza wersja beta pojawia się dwa tygodnie po wydaniu przez Apple pierwszych publicznych wersji beta.

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w programie bezpłatnych testów beta firmy Apple, mogą pobrać wersje beta iOS i iPadOS 16.‌2 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony internetowej publicznych testów beta.

iOS 16.2 i iPadOS 16.2 wprowadzają nową aplikację Freeform, której można używać do robienia notatek, szkicowania, rysowania, burzy mózgów, tworzenia tablic nastroju i nie tylko. Na tej samej tablicy Freeform może pracować wiele osób, a zmiany są synchronizowane dla wszystkich uczestników w czasie rzeczywistym.

Dla iPada aktualizacja wprowadza obsługę zewnętrznego wyświetlacza w funkcji wielozadaniowości Stage Manager, umożliwiając jednoczesne korzystanie z maksymalnie ośmiu aplikacji. Obsługa wyświetlacza zewnętrznego jest dostępna dla modeli iPada M1 i M2.

A co więcej w drugiej wersji beta iOS 16.2?

Naprawa błędu aparatu na ekranie blokady

Apple naprawił irytujący błąd, który nie pozwalał na wyjście z aparatu z blokady ekranu za pomocą machnięcia w górę. Gest machnięcia został ponownie włączony, więc nie jest już konieczne blokowanie iPhone’a, aby wyjść z interfejsu aparatu, jeśli dostęp do niego uzyskuje się z ekranu blokady.

Widżet przypomnienia o lekach

Pierwsza beta systemu iOS 16.2 dodała widżet Sen, a druga beta dodała widżet Leki. Istnieją dwie opcje, jedna, która jest ikoną pojedynczej pigułki, a druga, która informuje, kiedy należy zażyć lek. Powiadomi Cię, jeśli wszystkie Twoje leki zostaną zarejestrowane lub jeśli nie masz więcej leków na dany dzień.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx