piątek, 19 kwietnia

Apple udostępnił dziś publicznym beta testerom pierwsze wersje beta nadchodzących aktualizacji iOS 16.2 i iPadOS 16.2, otwierając testy oprogramowania dla osób nie będących deweloperami. Dzisiejsza wersja beta pojawia się dzień po tym, jak firma Apple udostępniła ją programistom.

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w programie bezpłatnych testów beta firmy Apple, mogą pobrać wersje beta iOS i iPadOS 16.‌2 bezprzewodowo mając zainstalowany odpowiedni profil ze strony internetowej publicznej wersji beta.

iOS 16.2 i iPadOS 16.2 wprowadza aplikację Freeform zapowiedzianą już na WWDC w tym roku, której można używać do robienia notatek, szkicowania, rysowania, burzy mózgów, tworzenia tablic nastroju i nie tylko. Na tej samej tablicy Freeform może pracować wiele osób, a zmiany są synchronizowane dla wszystkich uczestników w czasie rzeczywistym.

Freeform

Dla iPadów aktualizacja wprowadza obsługę zewnętrznego wyświetlacza w funkcji wielozadaniowości Stage Manager, umożliwiając jednoczesne korzystanie z maksymalnie ośmiu aplikacji. Obsługa wyświetlacza zewnętrznego jest dostępna dla modeli iPada M1 i M2.

ipados-stage-manager-zenetrzny-wyswietlacz

W iOS 16.2 i iPadOS 16.2 pojawiła się nowa architektura aplikacji Dom, która według Apple ma zapewniać szybszą i bardziej niezawodną wydajność, szczególnie w domach z wieloma inteligentnymi akcesoriami domowymi. Nowa architektura wymaga oprogramowania HomePod 16.2 beta i powoduje, że aplikacja Home nie działa z urządzeniami zaktualizowanymi do iOS 16.2, iPadOS 16.2 lub macOS Ventura 13.1.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx