piątek, 19 kwietnia

Jak informuje The Verge, dyrektor ds. uczenia maszynowego w Apple, Ian Goodfellow, zrezygnował ze swojego stanowiska nieco ponad cztery lata po tym, jak dołączył do firmy, będąc wcześniej jednym z najlepszych pracowników Google AI.

I nie byłoby może w tym nic dziwnego gdyby nie powód odejścia. Goodfellow w wiadomości e-mail do swoich pracowników napisał, że jego rezygnacja jest częściowo spowodowana planem Apple dotyczącym powrotu do pracy biurowej, co wymaga od pracowników pracy z biura co najmniej jeden dzień w tygodniu od 11 kwietnia, co najmniej dwa dni w tygodniu od 2 maja i co najmniej trzy dni w tygodniu od 23 maja. „Głęboko wierzę, że większa elastyczność byłaby najlepszą polityką dla mojego zespołu” – powiedział Goodfellow w e-mailu.

Pracownicy Apple zaczęli wracać do Apple Park w zeszłym miesiącu, a 23 maja weszła w życie zasada trzydniowej pracy w biurze. Niektórzy pracownicy byli niezadowoleni z planu powrotu do pracy biurowej.

W liście do dyrektora generalnego Apple, Tima Cooka, grupa pracowników napisała: „Bez różnorodności, jaką daje elastyczność w pracy, wielu z nas uważa, że musimy dokonywać wyboru między naszymi rodzinami, naszym dobrym samopoczuciem i możliwością wykonywania pracy najlepiej a byciem częścią Apple. To jest decyzja, której nikt z nas nie podejmuje lekko, a wielu wolałoby nie podejmować”.

A Wy jak zapatrujecie się na powrót do biur? Wolicie pracę z domu czy tradycyjnie w biurze?

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mac
Mac
1 rok temu

only remotely !

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx