środa, 27 września

Prezydent Donald Trump podpisał dekret dający ByteDance 90 dni na sprzedaż swojego biznesu TikTok w Stanach Zjednoczonych, powołując się na dowody na potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa narodowego ze strony chińskiej firmy.

W dekrecie administracja Trumpa stwierdziła, że istnieją „wiarygodne dowody” sugerujące, że ByteDance „może podjąć działania, które grożą naruszeniem bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych”.

Nakaz wymaga również, aby ByteDance zniszczył wszystkie dane użytkowników z USA w ciągu 90 dni, a firma będzie musiała „poświadczyć na piśmie” Komitetowi ds. Inwestycji Zagranicznych w Stanach Zjednoczonych, że dane zostały usunięte.

Posunięcie, które nastąpiło nieco ponad tydzień po podpisaniu przez Trumpa rozkazu wykonawczego zakazującego „jakiejkolwiek transakcji dokonywanej przez jakąkolwiek osobę lub w odniesieniu do jakiejkolwiek nieruchomości podlegającej jurysdykcji Stanów Zjednoczonych” z ByteDance w ciągu 45 dni, teraz daje firmie trochę więcej czasu na sformułowanie decyzji co do przyszłości aplikacji.

Niedawno ogłoszono, że TikTok planuje pozwać administrację Trumpa i zakwestionować poprzedni dekret prezydenta, który zakazałby platformy udostępniania wideo ze Stanów Zjednoczonych.

TikTok może uniknąć potencjalnego zakazu, sprzedając amerykański biznes firmie z siedzibą w USA. Microsoft publicznie potwierdził zamiar zakupu TikTok w USA w ciągu 45 dni, a firma prowadzi obecnie rozmowy z ByteDance. Twitter podobno również wyraził zainteresowanie ewentualnym przejęciem usługi.

W oświadczeniu dla The Verge, ByteDance powiedział, że „TikTok jest kochany przez 100 milionów Amerykanów, ponieważ jest domem rozrywki, wyrażania siebie i kontaktu”, a firma jest „zobowiązana do dalszego dostarczania radości rodzinom i znaczących karier tym, którzy tworzą na [jej]platformie przez wiele lat”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx