poniedziałek, 27 maja

Partner Apple, firma Wistron, zatrudnia podobno do 10 000 dodatkowych pracowników do obsługi fabryki iPhone’a w Narasapura w Indiach, podaje dziś nowy raport.

Według The New Indian Express, tajwański producent kontraktowy ma rozpocząć komercyjną produkcję iPhone’ów w swoim zakładzie w dystrykcie Kolar w ciągu najbliższych kilku dni.

Nowa fabryka, która została uruchomiona w kwietniu, znajduje się około 40 mil od Bengaluru i uważa się, że specjalizuje się w montażu PCB.

PCB służy jako baza dla kluczowych komponentów iPhone’a takich jak procesor, pamięć masowa i pamięć RAM i zwykle stanowi około połowy ceny smartfona. To sprawia, że montaż PCB w tym kraju jest dużym dobrodziejstwem dla Apple, ponieważ unika podatków nakładanych przez rząd premiera Narendry Modi w celu pobudzenia lokalnej produkcji i stworzenia nowych miejsc pracy.

Apple tworzy centra produkcyjne iPhone’a w Indiach, odkąd premier Narendra Modi zaczął promować swoją inicjatywę „Made in India”, która wymaga, aby 30 procent produktów sprzedawanych przez firmy zagraniczne było wytwarzane lub produkowane w tym kraju.

Indie są również drugim co do wielkości rynkiem smartfonów na świecie, ale mówi się, że tylko jeden na czterech Hindusów posiada smartfona, co daje Apple możliwość sprzedaży iPhone’ów milionom nowych klientów, jednocześnie dywersyfikując swoje łańcuchy dostaw i odchodząc od ciężkiej zależności od Chin.

Według raportu The Times of India na początku tego miesiąca, nienazwany dostawca Apple planuje przenieść znaczną część operacji produkcyjnych do Indii, mając na celu uwzględnienie eksportu urządzeń o wartości 5 miliardów dolarów z Indii.

Oczekuje się, że dostawcy Apple, Wistron, Pegatron, Foxconn i Samsung, otworzą zakłady produkcyjne w Indiach, a Foxconn ogłosił już, że planuje zainwestować aż 1 miliard dolarów w Indiach i otworzył już swój pierwszy zakład produkcyjny w tym kraju.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx