poniedziałek, 15 sierpnia

Juniper Research opublikował dzisiaj nowe dane z prognozami dotyczącymi przetwarzania płatności mobilnych w ciągu następnych pięciu lat, umieszczając Apple Pay na czele rynku, wyprzedzając rywali takich jak Samsung i Google. W badaniu przyjrzano się produktom Apple Pay, Samsung Pay, Google Pay i innym portfelom „OEM Pay” (oficjalnych producentów sprzętu).

Łącznie użytkownicy OEM Pay osiągną liczbę 450 milionów na całym świecie do 2020 roku, a badacze przewidują, że Apple Pay będzie w tym czasie odpowiadał za 1 na 2 użytkowników OEM Pay. Wzrost ten spowoduje, że portfele OEM Pay osiągną do roku 2020 wartość 300 miliardów dolarów w transakcjach, co stanowi 15 procent wszystkich transakcji zbliżeniowych w sklepach w ciągu dwóch lat.

Podczas gdy Juniper Research obejmował nowych graczy na rynku płatności mobilnych, takich jak Fitbit Pay i Huawei Pay, przyznają oni, że prawdopodobnie nie wzrosną one znacznie, a portfele mobilne będą nadal rozkładać się pośród liderów w Apple, Samsungu i Google.

Chociaż mobilne portfele będą nadal rosły, udostępnione dziś badania dotyczyły również całego rynku płatności zbliżeniowych, które nadal będą dominować w postaci płatności kartami zbliżeniowymi, dokonywanymi za pomocą fizycznych kart kredytowych i debetowych. Płatności zbliżeniowe w sklepach sięgną do 2020 roku 2 bilionów dolarów, co stanowi 15% wszystkich transakcji w punktach sprzedaży i jest wynikiem „silnej adopcji” w Europie i krajach regionu Azji i Pacyfiku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx