środa, 22 maja

Disney planuje od czerwca rozpocząć walkę z udostępnianiem haseł do usługi Disney+, powiedział dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, w wywiadzie dla CNBC.

Iger powiedział, że Disney musi przekształcić swoją działalność w zakresie transmisji strumieniowej w rozwijającą się firmę, a jednym ze sposobów, aby to osiągnąć, jest zmuszenie gospodarstw domowych udostępniających hasła do zakładania własnych kont.

„W czerwcu rozpoczniemy nasz pierwszy prawdziwy najazd na udostępnianie haseł” – powiedział Iger. „Tylko kilka krajów i kilka rynków, ale potem znacznie się rozwinie wraz z pełnym wdrożeniem we wrześniu”.

Iger nie wyjaśnił, kiedy zacznie się blokada udostępniania haseł, ale wygląda na to, że gdy nadejdzie wrzesień, będzie ona dotyczyć już całego świata.

Konkurent Disney+, Netflix, położył kres udostępnianiu haseł w 2023 roku, co ostatecznie stało się głównym motorem generującym przychody firmy. Netflix odnotował znaczny wzrost liczby subskrybentów – w trzecim kwartale 2023 roku zyskał 8,8 miliona nowych subskrybentów po wyeliminowaniu udostępniania haseł.

Iger powiedział, że podziwia to, czego dokonał Netflix, nazywając firmę „złotym standardem w streamingu”.

Netflix to złoty standard w streamingu. Wykonali fenomenalną robotę w wielu różnych kierunkach. Naprawdę mam bardzo, bardzo duży szacunek do tego, co osiągnęli. Gdybyśmy tylko mogli osiągnąć to, czego oni dokonali, byłoby wspaniale.

Disney+ wystartował w 2019 roku i od tego czasu stał się drugą po Netfliksie usługą przesyłania strumieniowego pod względem liczby subskrybentów. Przed powrotem Igera do Disneya w 2022 roku Disney skupiał się na zwiększeniu liczby subskrybentów. Disney+ pierwszy zyskowny kwartał zaliczy dopiero w trzecim kwartale 2024 roku.

Usługa przesyłania strumieniowego Disneya ma ponad 110 milionów subskrybentów na całym świecie w tym również w Polsce. Cena Disney+ wynosi teraz 37,99 złotych miesięcznie lub 379,99 złotych rocznie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx