środa, 22 maja
Jak informuje The Information, dyrektor generalny OpenAI, Sam Altman, i były szef designu Apple, Jony Ive, oficjalnie połączyli siły, aby zaprojektować osobiste urządzenie napędzane sztuczną inteligencją. Obecnie są oni na etapie poszukiwania inwestorów.

Na razie niewiele wiadomo o tym urządzeniu AI, ale na pewno nie będzie ono wyglądać jak smartfon. Altman jest głównym inwestorem w przypince Humane AI, cyfrowym urządzeniu dla pomocy osobistej bez ekranu, więc możliwe, że wraz z Ive stworzą podobny produkt.
Wiadomości o możliwej współpracy między Ive i Altmanem pojawiły się po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku, ale rozmowy były wówczas we wczesnym stadium i nic nie było oficjalne. Nienazwany startup Ive i Altmana obecnie pozyskują funduszy od inwestorów, a Ive ma na celu zebranie około miliarda dolarów.
OpenAI może posiadać część tego biznesu, a duet rozmawiał również z prezesem SoftBanku, Masayoshim Sonem. Potencjalnymi inwestorami są Thrive Capital, inwestor OpenAI, oraz Emerson Collective, firma venture capital i organizacja filantropijna założona przez Laurene Powell Jobs.
Ive zrezygnował ze stanowiska szefa designu Apple w 2019 roku. Chociaż przez kilka lat nadal współpracował z firmą z Cupertino jako niezależny konsultant za pośrednictwem swojej firmy LoveFrom, to w 2022 roku Ive i Apple całkowicie zakończyli współpracę.
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx