wtorek, 31 stycznia

Najbliższe dni będą bardzo ekscytujące dla wszystkich fanów jailbreaku, ponieważ pod2g przygotował sposób na trwałe odblokowanie iOS 5.0.1 i niedługo opublikuje stosowne narzędzia. Dziś MuscleNerd informuje, że dzięki iOS 5.0.1 jesteśmy coraz bliżej przeportowania Siri z iPhone’a 4S na inne urządzenia. Dlaczego?

Wczoraj Apple udostępnił właścicielom iPhone’a 4S aktualizację softu iOS 5.0.1 (build 9A406), której istotną nowością jest obecność niezaszyfrowanego ramdysku. Wszystkie wcześniejsze wersje oprogramowania 4S-a ramdysk miały zaszyfrowany. Dla zwykłych użytkowników, przynajmniej na razie, nic to nie znaczy, jednak dla deweloperów to bardzo istotna informacja.

Dzięki nieszyfrowanemu ramdyskowi w iOS 5.0.1 dla iPhone’a 4S (który jest jedynym urządzeniem legalnie obsługującym Siri) deweloperzy mogą teraz napisać prościutki skrypt, który wydobędzie niezbędne pliki z iOS 5.0.1, aby pomyślnie stworzyć port Siri dla iPhone’a 4 oraz innych iUrządzeń. Oprogramowanie iOS 5.0.1 (build 9A406) jest dostępne dla wszystkich, więc portowanie Siri jest już jak najbardziej legalne.

Przenoszenie Siri z iPhone’a 4S na starsze urządzenia trwa już ponad dwa miesiące. Różni deweloperzy co jakiś czas chwalili się swoimi postępami w pracy, jednak nic z tego nie wynikało. Ciekawe, czy teraz po odkryciu nieszyfrowanego ramdysku w końcu zacznie się coś dziać wokół Siri. Zastanawiające jest też to, dlaczego Apple zdecydował się usunąć zabezpieczenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx