czwartek, 22 lutego

Apple pracuje nad przenośną konsolą do gier w stylu Nintendo Switch donoszą dość szczątkowe plotki pochodzące z Azji.

Według postu na koreańskim forum, udostępnionego przez użytkownika Twittera @FrontTron, Apple opracowuje przenośną hybrydową konsolę do gier, porównywalną z Nintendo Switch. Chociaż źródło tej plotki jest podejrzane, w ciągu ostatniego dnia lub dwóch trafiła ona do wielu serwisów informacyjnych, więc może jest w niej jakaś odrobina prawdy.

Urządzenie miałoby być wyposażone w całkowicie nowy procesor zaprojektowany przez Apple, poza istniejącymi z serii A lub serii M. Wygląda na to, że ten chip jest specjalnie zaprojektowany do gier i ma zwiększoną wydajność GPU.

Apple podobno prowadzi obecnie negocjacje z wieloma znanymi studiami gier wideo w tym Ubisoft, producentem popularnych tytułów, takich jak „Assassin’s Creed”, „Far Cry” i „Watch Dogs”, w sprawie tworzenia gier dla nowe urządzenie.

Nie wiadomo, gdzie ta konsola zostanie umieszczona między urządzeniami takimi jak iPad i Apple TV, które oferują integrację z Apple Arcade i obsługę wiele zewnętrznych kontrolerów, w tym niektóre, które inspirowane są Nintendo Switch.

Pod koniec ubiegłego roku Mark Gurman z Bloomberga powiedział, że Apple pracuje nad nowym modelem Apple TV, które będzie bardziej skupione na grach, a przeciek znany jako „Fudge” powiedział, że Apple opracowuje Apple TV do gier z chipem A14X.

Nie jest jasne, na jakim obecnie etapie są te pogłoski, biorąc pod uwagę niedawną premierę Apple TV 4K drugiej generacji, która wydawała się bardziej cofać w kwestii gier dzięki starszemu procesorowi A12 Bionic i przeprojektowanemu pilotowi Apple TV Remote, w którym brakuje akcelerometru i żyroskopu w porównaniu do poprzedniej generacji pilota.

Apple wypuścił własną konsolę do gier w 1996 roku z Apple Bandai Pippin, co w dużej mierze zakończyło się niepowodzeniem. Konsola została wycofana po powrocie Steve’a Jobsa do firmy. Plotki o ponownym zaangażowaniu się firmy w rynek gier konsolowych krążyły od tamtego czasu sporadycznie, ale nigdy nie przyniosły skutku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx