wtorek, 23 lipca

Pomysł Apple na przeniesienie paska adresu Safari na dół ekranu w iOS 15 nie został przyjęty przez użytkowników ze zbyt dużym entuzjazmem. Samsung najwyraźniej nie przejął się zbytnio tą krytyką i stwierdził, że wprowadzi tą samą opcję do własnej przeglądarki mobilnej na telefony z Androidem.

Jak widać na powyższym tweecie, opcjonalny układ pojawia się teraz w wersji beta aplikacji internetowej Samsung. Warto jednak wspomnieć, że Apple wcale nie był pierwszym, który przesunął pasek adresu na dół okna przeglądarki. W 2016 roku Google wypróbował podobną opcję w swojej przeglądarce, jednak porzucił ten pomysł po negatywnych opiniach użytkowników. Microsoft miał podobny projekt interfejsu przeglądarki na Windows Phone, a przygodę z dolnym paskiem adresu na Androidzie przerabiał nawet Firefox. W końcu jak wszyscy to wszyscy.

Nie mniej pomysł Samsunga wydaje się być nieco ciekawy, zważając na reakcje użytkowników po szeroko nagłośnionym i bardzo podzielnym przeprojektowaniu interfejsu Safari firmy Apple. Apple wprowadził gruntowne zmiany w przeglądarce Safari w iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey, wprowadzając liczne zmiany w organizacji, układzie kart i innych narzędzi. Po słowach krytyki postanowił nawet wprowadzić dolny pasek adresu jako opcję możliwą do zmiany, dlatego finalnie pasek adresu w Safari można umieścić sobie tam, gdzie komu pasuje.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx