poniedziałek, 26 lutego

Według Marka Gurmana z Bloomberga modele iPhone’a 14 będą jeszcze bardziej różnić się w stosunku do modeli iPhone’a 14 Pro m.in. różnymi procesorami ale też aparatami szerokokątnymi.

W swoim najnowszym biuletynie „Power On” Gurman poparł szereg plotek na temat linii iPhonów 14 i zapewnił, że Apple nadal pracuje nad funkcją łączności satelitarnej. Gurman opisał, w jaki sposób Apple zamierza dalej różnicować swoje modele Pro od modeli zwykłych. I tak nowy, 48-megapikselowy aparat szerokokątny będzie dostępny wyłącznie w modelach Pro, podczas gdy standardowe modele iPhone 14 pozostaną przy 12-megapikselowym aparacie szerokokątnym, takim jaki jest dostępny w iPhonie 13.

Jak po raz pierwszy zasugerował analityk Apple, Ming-Chi Kuo, podstawowe modele iPhone’a prawdopodobnie dalej będą posiadać ten sam chip A15 z zeszłego roku lub jego wariant, podczas gdy modele Pro będą wyposażone w nowy chip A16 firmy Apple. Gurman dodał, że poza próbą zróżnicowania modeli Pro od zwykłych, do tej decyzji tej mógł przyczynić się globalny niedobór chipów.

Gurman dodał, że spodziewa się, że nowy „iPhone 14‌ Max”, który wprowadzi 6,7-calowy wyświetlacz do podstawowego modelu iPhone’a 14 będzie dostępny za co najmniej 200 dolarów tańszy niż jedyny obecnie  iPhone o przekątnej 6,7 cala, iPhone 13 Pro Max.

Co więcej, Gurman twierdzi, że Apple wciąż pracuje nad wprowadzeniem funkcji łączności satelitarnej do iPhone’a. Apple rzekomo zamierzał wprowadzić tę funkcję w modelach iPhone’a 13, ale nowa funkcja może być gotowa w tym roku dla linii iPhone 14. Funkcje łączności satelitarnej są przeznaczone do zgłaszania sytuacji awaryjnych i wysyłania krótkich wiadomości tekstowych do kontaktów alarmowych, gdy nie jest dostępna usługa komórkowa.

Plotka ta została podobno poparta przez firmę satelitarną Globalstar Inc., która osiągnęła porozumienie w sprawie zakupu 17 satelitów w celu obsługi „ciągłych usług satelitarnych” dla „potencjalnego” anonimowego klienta, który zapłaci mu setki milionów dolarów. Gurman niedawno poinformował, że Apple Watch ma również uzyskać funkcje łączności satelitarnej w 2022 lub 2023 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx