niedziela, 3 marca

Według wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo, iPhone 13 będzie wyposażony w łączność satelitarną LEO, aby umożliwić użytkownikom wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości w obszarach bez zasięgu 4G lub 5G.

W swojej najnowszej notatce dla inwestorów Kuo wyjaśnił, że iPhone 13 będzie zawierać komponent, który będzie mógł łączyć się z satelitami LEO. W przypadku włączenia odpowiednich funkcji oprogramowania może to pozwolić użytkownikom iPhone’a 13 na wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości bez potrzeby połączenia komórkowego 4G lub 5G.

IPhone 13 ma podobno dostosowany baseband Qualcomm X60, który obsługuje komunikację satelitarną. Inni producenci smartfonów najwyraźniej czekają obecnie do roku 2022 na wprowadzenie basebandu X65 niezbędnego do wdrożenia funkcji komunikacji satelitarnej.

Mówi się, że dostawcą usług łączności satelitarnej LEO, który „najprawdopodobniej będzie współpracował z Apple w zakresie technologii i zasięgu usług” jest Globalstar. Qualcomm rzekomo współpracował z Globalstar w celu obsługi pasma n53 w przyszłych chipach pasma podstawowego X65.

Kuo dodał, że łączność satelitarna LEO jest technologią porównywalną do mmWave 5G pod względem jej wpływu na branżę sieciową i że Apple może wykorzystać obie technologie. Kuo mówi, że Apple „optymistycznie” podchodzi do trendu komunikacji satelitarnej i powołał specjalny zespół do badań i rozwoju technologii z nim związanych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx