poniedziałek, 20 maja

Wygląda na to, że Apple zacząć czyścić nieco App Store i usuwać z niego dużą liczbę aplikacji, które przez znaczny czas nie były aktualizowane.

Jak informuje The Verge, firma rozesłała deweloperom, których dotyczy problem emaile „Powiadomienie o ulepszeniu aplikacji” w którym informuje, że usuwa aplikacje, które „nie były aktualizowane przez znaczny czas”, chyba że programiści wydadzą aktualizację w ciągu 30 dni.

Powiadomienie spotkało się z niepokojem ze strony niektórych deweloperów. Twierdzą oni, że Apple usuwa aplikacje nie aktualizowane od 2019 roku, jednocześnie pozostawiając te, które nie były aktualizowane od 2015 roku. Poczucie zaniepokojenia mailami jakie otrzymali deweloperzy podziałają wpisami na Twitterze, Programiści podkreślali, że po prostu nie mieli wystarczająco dużo czasu na aktualizację swoich aplikacji, a niektóre aplikacje istnieją dla nich jako „ukończone projekty”, które nie wymagają ciągłych aktualizacji ani poprawek.

W regulaminie App Store możemy wyczytać:

Aby ułatwić klientom znalezienie świetnych aplikacji, które odpowiadają ich potrzebom, chcemy mieć pewność, że aplikacje dostępne w App Store są funkcjonalne i aktualne. Wdrażamy ciągły proces oceny aplikacji, usuwając aplikacje, które nie działają już zgodnie z przeznaczeniem, nie są zgodne z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi sprawdzania lub są nieaktualne.

To, że Apple usuwa z App Store aplikacje, które od jakiegoś czasu nie były aktualizowane jest dość oczywiste, ale nie jest jasne, czy ta polityka była stale lub konsekwentnie egzekwowana. Nie wiadomo też, co dokładnie Apple określa „znaczącą ilością czasu” i czy dotyczy to kompatybilności z najnowszą wersją iOS, czy czasu, jaki upłynął od ostatniej aktualizacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej z Piaseczna
Andrzej z Piaseczna
2 lat temu

Zawsze coś można ulepszyć, ale też zepsuć 😉

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx