poniedziałek, 17 czerwca

Bazujący na procesie 5 nm procesor Apple A14X, który jest przeznaczony dla pierwszego Maca z procesorem Apple Silicon i iPada Pro nowej generacji, wejdzie do masowej produkcji w czwartym kwartale tego roku, informuje DigiTimes.

Apple rozpocznie w TSMC 5nm proces technologiczny swoich nowych procesorów Apple Silicon począwszy od czwartego kwartału 2020 roku. Apple przygotowuje się do nadchodzącej premiery swojej nowej generacji MacBooków i iPadów Pro, zasilanych samodzielnie zaprojektowanymi procesorami ARM, które zostaną wyprodukowane przy użyciu technologii TSMC 5nm EUV.

W zeszłym roku TSMC ogłosiło inwestycję 25 miliardów dolarów w nową technologię 5 nm, starając się pozostać wyłącznym dostawcą procesorów Apple i wydaje się, że już się to opłaciło.

W raporcie opublikowanym pod koniec zeszłego miesiąca przez The China Times stwierdzono, że pierwszy Mac z Apple Silicon wykorzystujący proces 5 nm TSMC zostanie wypuszczony pod koniec roku w postaci superlekkiego 12-calowego MacBooka o żywotności baterii od 15 do 20 godzin.

Według źródeł chińskiego raportu, 12-calowy MacBook będzie podobno korzystał z procesora A14X bazującym na 5-nanometrowym chipie A14, który będzie używany w nadchodzących modelach iPhone’a 12. A14X, o nazwie kodowej „Tonga”, ma być również używany w iPadzie Pro nowej generacji i wejdzie do produkcji pod koniec roku, czytamy w raporcie.

Apple ogłosił na konferencji deweloperów WWDC w czerwcu, że w ciągu najbliższych dwóch lat jego komputery Mac przejdą z procesorów Intel x86 na samodzielnie zaprojektowane procesory Apple Silicon oparte na ARM. Bloomberg powiedział, że Apple opracowuje obecnie co najmniej trzy procesory dla Maca oparte na chipie A14.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx