poniedziałek, 20 maja

Qualcomm udostępnił ostatnio wyniki testów porównawczych procesora Snapdragon 888, który będzie używany we flagowych telefonach z Androidem, które pojawią się w 2021 roku. Jak się jednak okazuje nie jest on w stanie dorównać chipowi A14 z modeli iPhone 12, ani A13 z iPhona’a 11.

AnandTech porównał testy Qualcomm do benchmarków urządzeń Apple, przy czym iPhone wygrał w testach Geekbench 5 i GFXBench.

Chip Snapdragon 888 uzyskał wynik w teście jednordzeniowym 1135 a wynik wielordzeniowy 3794, podczas gdy iPhone 12 Pro z chipem A14 uzyskał wynik jednordzeniowy wynoszący 1603 i wynik wielordzeniowy wynoszący 4187.

W teście GFXBench, który mierzy wydajność GPU, Samsung uzyskał wynik 86 (w klatkach na sekundę), w porównaniu do 102,24 w przypadku iPhone’a 12 Pro. Trwała wydajność nie jest jeszcze znana i będzie zależeć od zużycia energii przez chip, ale AnandTech uważa, że Snapdragon 888 może ostatecznie wygrać iPhonem, jeśli zużycie energii będzie konkurencyjne.

Chip Snapdragon 888 nie osiąga wydajności na poziomie układów A13 lub A14 Apple, ale jest znacząco lepszy w stosunku do układów Snapdragon poprzedniej generacji używanych w obecnych flagowych smartfonach z Androidem. Wydajność procesora wzrosła o 25 procent, a wydajność GPU o 35 procent.

AnandTech twierdzi, że w związku z tym, że testy porównawcze zostały dostarczone przez Qualcomm i nie zostały uzyskane niezależnie, musimy ufać, że liczby Qualcomm są dokładne, ale witryna oczekuje, że dane będą „dokładne i odtworzone na urządzeniach komercyjnych”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx