piątek, 12 lipca

Jak informuje Bloomberg, w roku finansowym 2017 prezes Apple Tim Cook otrzymał wynagrodzenie w wysokości 3,06 miliona dolarów. Do tego doszły premie w wysokości 9,33 miliona dolarów i akcje o wartości 89,2 miliona dolarów, co łącznie daje pakiet wynagrodzenia w wysokości około 102 milionów dolarów. 

Dane zostały dziś udostępnione przez firmę Apple w oświadczeniu złożonym przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd przed dorocznym zgromadzeniem akcjonariuszy spółki, które odbędzie się 13 lutego 2018 roku.

Dyrektorzy wykonawczy w firmie Apple, w skład której wchodzą Luca Maestri, Angela Ahrendts, Johny Srouji, Dan Riccio i Bruce Sewell, otrzymali premie w wysokości ponad 3 milionów dolarów, co biorąc pod uwagę przychody z posiadanych akcji, daje w sumie przychód około 24,2 miliona dolarów rocznie dla każdego.

Oprócz prezentacji rekompensat dla kadry kierowniczej, dzisiejsze oświadczenie pełnomocnika mówi również, że zarząd Apple wymaga obecnie od dyrektora firmy, aby Tim Cook korzystał z prywatnych samolotów „do wszystkich podróży służbowych i osobistych”. Polityka lotnicza została wdrożona w 2017 roku „w interesie bezpieczeństwa i efektywności” w oparciu o „bardzo widoczną” rolę Cooka jako CEO.

W 2017 roku koszty podróży osobistych Cook’a wyniosły 93 109 dolarów, a Apple wydał dodatkowe 224 416 dolary na osobiste koszty ochrony zapewnione Cookowi.

Akcjonariusze, którzy chcą wziąć udział w zgromadzeniu akcjonariuszy, które odbędzie się w Steve Jobs Theatre w Apple Park, będą musieli zarejestrować się za pośrednictwem Proxyvote.com od godziny 8:00 w dniu 22 stycznia 2018 roku. Apple planuje przyjmować zapisy na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy” ze względu na ograniczenia przestrzeni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx