wtorek, 23 kwietnia

Jak informuje Reuters, General Motors (GM) wycofa CarPlay i Android Auto ze swoich pojazdów od tego roku, przechodząc na wbudowany system informacyjno-rozrywkowy opracowany wspólnie z Google.

Choć GM zniknął z Europy jakieś 5 lat temu to w Stanach Zjednoczonych jest właścicielem marki Buick, Cadillac, Chevrolet i GMC. Firma przestanie oferować CarPlay i Android Auto, począwszy od Chevroleta Blazera model 2024, który trafi do sprzedaży tego lata. Firma planuje nadal oferować CarPlay i Android Auto w swoich modelach spalinowych, które mają zostać wycofane do 2035 roku na rzecz pojazdów elektrycznych. Właściciele istniejących samochodów GM, które mają CarPlay i Android Auto, będą mogli nadal korzystać z tych systemów.

GM współpracuje z Google od 2019 roku nad oprogramowaniem informacyjno-rozrywkowym, które ściśle integruje się z innymi systemami pojazdu, takimi jak nawigacja i asystent kierowcy GM Super Cruise. Przyszłe systemy informacyjno-rozrywkowe GM będą oferować aplikacje takie jak Spotify i Audible, a użytkownicy iPhone’a nadal będą mogli słuchać muzyki i wykonywać połączenia telefoniczne przez Bluetooth. Nabywcy pojazdów elektrycznych otrzymają również dostęp do Map Google i Asystenta Google bez dodatkowych kosztów przez okres ośmiu lat.

Oczekuje się, że posunięcie to pomoże producentowi samochodów zebrać więcej danych o tym, jak konsumenci jeżdżą i przyspieszyć strategię zachęcania do cyfrowych usług subskrypcji związanych z pojazdami. Warto zauważyć, że GM nie znalazł się na liście producentów samochodów, którzy planują zaoferować obsługę CarPlay nowej generacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx