sobota, 20 kwietnia

W tym tygodniu BMW ogłosiło dwa nowe pojazdy z obsługą funkcji Digital Key Plus, w tym model X1 z 2023 roku oraz zupełnie nowy elektryczny SUV o nazwie iX1.

Funkcja Digital Key Plus umożliwia blokowanie, odblokowywanie lub uruchamianie zgodnych pojazdów BMW za pomocą iPhone’a lub Apple Watch, eliminując potrzebę posiadania fizycznego klucza. Standardowa wersja funkcji NFC wymaga trzymania iPhone’a lub Apple Watch w pobliżu drzwi po stronie kierowcy w celu odblokowania pojazdu, ale Digital Key Plus wykorzystuje technologię ultraszerokopasmową do wykrywania, gdy użytkownik jest w pobliżu pojazdu, co pozwala trzymać iPhone’a w kieszeni.

Digital Key Plus poprawia również bezpieczeństwo, ponieważ dokładna świadomość lokalizacji ultraszerokopasmowej pomaga zapobiegać atakom przekaźnikowym, w których sygnał radiowy między iPhonem a pojazdem jest zagłuszany lub przechwycony przez inną osobę.

Funkcja Digital Key Plus wymaga iPhone’a 11 lub nowszego albo Apple Watch Serii 6 lub nowszego z cyfrowymi kluczami przechowywanymi we wbudowanej aplikacji Wallet. Funkcja jest stopniowo wprowadzana do kolejnych modeli BMW, takich jak i4 z 2022 roku, iX z 2022 roku, a teraz X1 z 2023 roku i iX1. BMW oferuje również standardową funkcję klucza cyfrowego opartą na technologii NFC w szerszej gamie pojazdów z 2021 roku i nowszych, a pełna lista jest dostępna na stronie internetowej Apple.

Digital Key Plus można skonfigurować za pomocą aplikacji My BMW, a cyfrowe klucze można udostępniać maksymalnie pięciu innym użytkownikom. Nawet jeśli Wasz iPhone wyczerpie się, funkcja nadal działa przez maksymalnie pięć dodatkowych godzin w trybie rezerwy energii.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx