piątek, 12 lipca

Zgodnie z oczekiwaniami, pierwszy MacBook Pro firmy Apple z wyświetlaczem Retina został oficjalnie uznany za „przestarzały” na całym świecie, nieco ponad osiem lat po jego wydaniu.

W dokumencie wsparcia Apple zauważa, że przestarzałe produkty nie są już objęte usługą wsparcia sprzętowego „bez wyjątków”. Oznacza to, że 15-calowe modele Retina ‌MacBook Pro‌ z połowy 2012 roku, które wymagają baterii lub innych napraw, nie będą już akceptowane przez Apple.

Jedyną alternatywą jest skorzystanie z jednego z niezależnych serwisów, chociaż wielu nie używa oficjalnych części Apple.

Kiedy na WWDC 2012 został zaprezentował MacBooka Pro z wyświetlaczem Retina, szef marketingu Apple, Phil Schiller, nazwał go „przełomem w inżynierii wyświetlania” i stwierdził, że „nigdy nie było tak wspaniałego notebooka”.

Oprócz tego, że był to pierwszy MacBook Pro z wyświetlaczem Retina, to model z 2012 roku miał znacznie cieńszą konstrukcję niż poprzednie modele. Było to możliwe dzięki usunięciu przez Apple wbudowanego portu Ethernet i napędu dysków optycznych na dyski CD / DVD. Nadal jednak zawierał pary portów Thunderbolt i USB-A, port HDMI i gniazdo kart SD.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dominik
Dominik
4 lat temu

8 lat to i tak świetny wynik 🙂

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx