wtorek, 27 lutego

WhatsApp ogłosił, że wprowadza szereg nowych funkcji w swojej aplikacji, wersji webowej i komputerach stacjonarnych, w tym opcję skanowania kodu QR dla kontaktów oraz nowy motyw trybu ciemnego dla komputerów.

WhatsApp intensywnie testuje użycie kodów QR na urządzeniach mobilnych, aby umożliwić użytkownikom dodawanie kontaktów do aplikacji do przesyłania wiadomości zamiast wpisywania cyfr po kolei i wygląda na to, że jest prawie gotowy do jej uruchomienia.

Obecnie użytkownicy WhatsApp muszą najpierw dodać kontakt za pomocą karty Kontakty w aplikacji Telefon. Dopiero potem mogą otworzyć WhatsApp i wysłać im wiadomość. Zamiast tego użycie kodu QR pomija ten krok i znacznie usprawnia proces.

Tymczasem, po niedawno dodanej możliwości czatu wideo z maksymalnie ośmioma osobami, WhatsApp wprowadza nowe ulepszenia w grupowych rozmowach wideo. Teraz łatwiej jest skupić się na kimś podczas rozmowy, naciskając i przytrzymując, aby zmaksymalizować wideo do pełnego ekranu. Dostępna jest także nowa ikona wideo dla czatów grupowych liczących 8 lub mniej osób, co ułatwia rozpoczęcie grupowej rozmowy wideo jednym dotknięciem.

WhatsApp twierdzi, że animowane naklejki są jednym z najszybciej rozwijających się sposobów komunikowania się na platformie, dlatego też wprowadzają „bardziej zabawne i ekspresyjne” pakiety animowanych naklejek. Ponadto użytkownicy iOS mogą teraz korzystać z popularnej funkcji, która umożliwia im udostępnianie relacji, które znikają po 24 godzinach. Wreszcie, choć Dark Mode w WhatsApp na iPhone’a pojawił się na początku tego roku, to ta sama funkcja jest teraz dostępna w internetowej wersji platformy czatu, a także w WhatsApp na Maca.

WhatsApp twierdzi, że funkcje te będą udostępniane użytkownikom w ciągu najbliższych kilku tygodni. WhatsApp to bezpłatne oprogramowanie dla iPhona i komputerów Mac dostępne odpowiednio w App Store i Mac App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx