czwartek, 22 lutego

Jeśli przegapiliście możliwość zakupu pierwszego iPoda prawie 18 lat temu, teraz macie swoją drugą szansę – ale ostrzegam, nie będzie tania.

Bardzo rzadki, fabrycznie nowy iPod pierwszej generacji w zapieczętowanej folii i nieotwartym, oryginalnym pudełku” pojawił się na nowej aukcji eBay z ceną wywoławczą 19 995 dolarów, czyli ponad 50 razy wyższą niż 399 dolarów czyli cena w jakiej był sprzedawany zaraz po prezentacji przez nieżyjącego Steve’a Jobsa w październiku 2001 roku.

Jobs słynął z oryginalnego iPoda, oferując „1000 piosenek w kieszeni”. Charakterystyczne urządzenie posiada dysk twardy o pojemności 5 GB, ekran LCD o przekątnej 2 cali w skali szarości, do 10 godzin pracy na baterii, port FireWire i pokrętło do „prostej nawigacji jedną ręką”. Jego grubość 0,75 cala była wówczas niewielka.

https://www.youtube.com/watch?v=deopyTQOn7I

Trudno powiedzieć dokładnie, ile fabrycznie zamkniętych oryginalnych iPodów wciąż istnieje, ale prawdopodobnie nie ma ich wiele i rzadko trafiają do sprzedaży. Kiedy to robią, często wystawiane są za duże kwoty, a cena 19 995 dolarów za tę aukcję jest podobna za jaką sprzedano takiego iPoda (dokładnie za 20 000 dolarów) w serwisie eBay w 2014 roku.

Aukcję możecie sobie zobaczyć w serwisie eBay pod tym linkiem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx