wtorek, 31 stycznia

iOS 13 nie będzie kompatybilny z iPhone’em 5s, iPhone’em 6, iPhone’em 6 Plus ani iPhone’em SE, a również nie będzie już wspierany przez pierwszego iPada Air i iPada mini 2 wynika z plotek przekazanych przez francuski blog iPhoneSoft.fr.

To przynajmniej drugi raz, kiedy słyszymy taką plotkę w tym roku, ale pozostaje ona wątpliwa z kilku powodów. Po pierwsze, iPhone SE używa tego samego układu A9, co iPhone 6s i iPad piątej generacji, więc wydaje się niespójne, że wsparcie iPhone’a SE byłoby wycofane, a dwa kolejne urządzenia obsługiwałyby system.

Można by przypuszczać, że Apple chce porzucić wsparcie dla urządzeń iOS z 4-calowymi wyświetlaczami, w tym iPhone’a 5s i iPhone’a SE, ale tam również jest pewna niespójność, ponieważ iPod touch szóstej generacji rzekomo będzie uruchamiał iOS 13.

Ta plotka byłaby jednak znacząca, gdyby okazała się prawdą ponieważ iPhone 6 i iPhone 6 Plus są niezwykle popularnymi urządzeniami, które prawdopodobnie nadal znajdują się w rękach wielu milionów klientów. Tymczasem ulubiony przez fanów mniejszych telefonów iPhone SE został wydany zaledwie trzy lata temu, w marcu 2016 roku.

Oczekuje się, że iOS 13 zostanie zaprezentowany na corocznej konferencji Apple WWDC już 3 czerwca, więc dowiemy się o tym na pewno za niecały miesiąc.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx