niedziela, 26 marca

Według nowego raportu DigiTimes, Apple zwiększył zamówienia na chipy dla nowej linii iPhone’ów 13, zmniejszając równoważne zamówienia na chipy do modeli iPhone’a starszej generacji, które firma wciąż sprzedaje.

Apple wciąż sprzedaje iPhone’a 12, iPhone’a 12 mini i iPhone’a 11 w swoim sklepie internetowym, a także oferuje iPhone’a SE 2 użytkownikom, którzy wolą tańszy telefon z przyciskiem Home. Apple zakończył produkcję iPhone’a XR, iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max, gdy we wrześniu wypuścił serię iPhone 13.

Apple zmaga się obecnie z opóźnieniami w realizacji zamówień wszystkich konfiguracji modeli iPhone 13, których czas realizacji wynosi obecnie 4 do 5 tygodni. Modele starszej generacji też nie radzą sobie dużo lepiej. W chwili pisania tego artykułu, zamówienia online na iPhone’a 12 są realizowane w około 2 tygodnie, a zamówienia na iPhone’a 11 są opóźnione do pięciu tygodni.

Podczas ogłaszania ostatnich wyników finansowych prezes Apple, Tim Cook, ostrzegł, że niedobory w branży mogą wpłynąć na produkcję iPhone’ów w nadchodzących miesiącach, podczas gdy zwiększony popyt na najnowsze iPhone’y może zaostrzyć te problemy. Raporty analityków sugerują, że zamówienia na iPhone’a 13 odnotowały silny wczesny popyt, przy minimalnych krótkoterminowych problemach z komponentami dla urządzeń, co sugeruje, że długi czas oczekiwania na dostawę jest wynikiem wysokiego popytu, a nie niskiej podaży.

Zgodnie z dzisiejszym raportem, TSMC jest nadal na dobrej drodze, aby przenieść swoją technologię procesu 3 nm do masowej produkcji w drugiej połowie 2022 roku, a miesięczna wydajność tego procesu ma osiągnąć 55 000 wafli. Proces 3 nm firmy TSMC zostanie podobno po raz pierwszy zaadaptowany do produkcji chipów iPhone’a. Poprzedni raport z Nikkei Asia twierdził, że Apple zadebiutuje z technologią chipów 3 nm nowej generacji w iPadzie Pro 2022.

Chip A15 Bionic w ‌iPhone 13‌ wykorzystuje proces 5 nm+, który TSMC określa jako N5P, „wersję o zwiększonej wydajności” procesu 5 nm, który zapewnia dodatkową wydajność energetyczną i poprawę wydajności. Oczekuje się, że chip A16 w iPhone’ach 2022 będzie produkowany w oparciu o proces 4 nm TSMC.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx