wtorek, 18 czerwca

Jak wynika z nowego raportu DigiTimes, dostawca Apple, firma TSMC przygotowuje się do produkcji chipów 3 nm w drugiej połowie 2022 roku, a w nadchodzących miesiącach dostawca rozpocznie produkcję chipów 4 nm.

Apple wcześniej zarezerwował zasoby produkcyjne 4 nm chipów TSMC dla przyszłych komputerów Mac, a ostatnio zlecił TSMC rozpoczęcie produkcji chipa A15 dla nadchodzącego iPhone’a 13, w oparciu o ulepszony proces 5 nm.

Dzisiejszy raport nakreśla bardziej długoterminowy plan dla TSMC, stwierdzając, że nowy proces 3 nm dla chipów zapewni 15% wzrost wydajności przy 30% lepszej efektywności energetycznej i wejdzie do masowej produkcji pod koniec przyszłego roku.

Chociaż raport nie zawiera żadnych szczegółów na temat tego, jak nowy chip 3 nm może zostać zaimplementowany w produktach Apple, można bezpiecznie założyć, że nie nastąpi to jeszcze przez wiele lat. Chip A 14, obecny w serii iPhone 12 i iPad Air, jest oparty na procesie 5 nm. Chip M1 Apple również ma tę samą architekturę 5 nm.

Mniejszy proces zapewnia lepszą wydajność i efektywność energetyczną oraz zapewnia większą swobodę w projektowaniu produktów dzięki ich mniejszej ogólnej powierzchni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx