niedziela, 26 maja

iPhone 13 Pro kosztuje Apple około 20 dolarów więcej w porównaniu z zeszłorocznym modelem iPhone 12 Pro. Pomimo niższej marży przychodów dla firmy, iPhone 13 Pro wciąż sprzedawany jest w tej samej cenie zaczynającej się od 5199 złotych jak zeszłoroczny model iPhone 12 Pro, ale i takiej samej jak iPhone 11 Pro.

TechInsights przeprowadził analizę kosztów nowego iPhone’a 13 Pro, stwierdzając, że z powodu wyższych kosztów komponentów związanych z ulepszoną kamerą, chipem A15 Bionic, wyświetlaczami ProMotion i prawdopodobnie dużą baterią, najnowszy iPhone kosztuje 570 dolarów. IPhone 12‌ Pro kosztował 548 dolarów. W porównaniu do Samsunga Galaxy S21+ oba iPhone’y są jednak znacznie droższe w budowie.

iPhone-13-pro-koszty-budowy

Wzrost kosztów iPhone’a 12 Pro do iPhone’a 13 Pro jest zauważalny, ale nie tak wyraźny, jak ubiegłoroczny wzrost z iPhone’a 11. iPhone 12 wprowadził obsługę 5G, nowy chip 5 nm i powrót płaskich krawędzi. Te zmiany spowodowały, że iPhone 12 był o 21% droższy w budowie dla Apple niż iPhone 11.

W okresie poprzedzającym premierę iPhone’a 13 i iPhone’a 13 Pro w zeszłym miesiącu, raport sugerował, że ze względu na wzrost kosztów produkcji chipów, Apple podniesie cenę iPhone’a 13 jako środek kompensacyjny. Tak się jednak nie stało, a zamiast tego Apple utrzymał te same przedziały cenowe dla iPhone’a 13. Inny raport sugerował, że Apple szuka nowych sposobów montażu kamer w iPhonie, aby obniżyć koszty.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx