niedziela, 26 maja

LG zgodziło się sprzedawać iPhone’y, iPady i zegarki Apple w swoich „LG Best Shops” w Korei Południowej od sierpnia informuje lokalny Herald Economic Daily.

Produkty Apple trafią do sprzedaży w 400 sklepach LG w całym kraju. W ramach umowy między obiema stronami wszystkie komputery Mac zostały wyłączone ze sprzedaży, ponieważ oferta laptopów LG pokrywa się z komputerami Apple.

Wiadomość pojawiła się po tym, jak początkowe przeszkody związane z proponowaną umową sprawiły, że porozumienie stało się mało prawdopodobne. Według raportu, LG napotkało silny opór ze strony Krajowego Stowarzyszenia Dystrybucji Komunikacji Mobilnej, które uznało tę propozycję za bezpośrednie naruszenie wcześniejszej umowy w sprawie konkurencji typu „win-win” dotyczącej sprzedaży telefonów komórkowych.

Organy regulacyjne przytoczyły jednak klauzulę „negocjowalną w przypadku zmiany” w tej umowie, aby argumentować, że jest zbyt wcześnie, aby ocenić, czy LG naruszyło przepisy, biorąc pod uwagę jego zmienioną pozycję w branży.

Firma LG Electronics ogłosiła niedawno wycofanie się z branży smartfonów, a kiedy pod koniec lipca całkowicie wycofa się z branży mobilnej, powierzchnia handlowa wcześniej wykorzystywana do marketingu swoich telefonów będzie wolna. W międzyczasie Apple dostrzegł szansę na zwiększenie obecności w sklepach detalicznych w Korei i obie firmy rozpoczęły negocjacje.

Koreańskie Stowarzyszenie Dystrybucyjne podobno czeka na oficjalne oświadczenie LG w tej sprawie, podczas gdy renegocjuje umowę typu win-win po rozpoczęciu sprzedaży produktów Apple w swoich sklepach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx