wtorek, 16 kwietnia

luka w ios 9.3.1

Dziś po południu Apple zdalnie załatał lukę po stronie serwera, która umożliwiała Siri dostęp do zdjęć i kontaktów użytkownika z zablokowanego ekranu iPhone’a z systemem iOS 9.3.1. O problemie tym informowaliśmy wczoraj.

Film udostępniony przez Jose Rodrigueza, pokazuje usterkę, która z wykorzystaniem Siri daje dostęp do Twittera oraz jego adresów mailowych i numerów telefonu, co z kolei z wykorzystaniem 3D Touch otwiera edycję listy kontaktów, nawet na urządzeniu, które zostało zablokowane. Poprzez dostęp do kontaktów, jest również w pełni widoczna biblioteka zdjęć autora.

Chociaż metoda działała na iPhone’ie 6S i 6S Plus to jest teraz wyłączona na wszystkich urządzeniach, ponieważ nie jest już możliwe dla Siri przeprowadzenia wyszukiwania Twittera na zablokowanym urządzeniu.

Podczas korzystania z zablokowanego iPhone’a, prosząc Siri o wyszukiwanie na Twitterze dostajemy komunikat od asystenta głosowego mówiący, że w pierwszej kolejności musimy odblokować iPhone’a.  Apple potwierdził wprowadzenie poprawki w krótkim oświadczeniu danym dla The Washington Post.

Według 9to5mac, Apple załatał też dziś drugi błąd związany z Siri. Wcześniej można było włączyć zarówno tryb Night Shift i tryb niskiego zużycia energii jednocześnie. Apple wcześniej informował, że takie połączenie nie będzie możliwe i od teraz jest to także niedostępne.Siri teraz ostrzega, że włączenie Night Shift wymaga wyłączenia trybu niskiego zużycia energii.
.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx