czwartek, 11 lipca

Według doniesień serwisu DigiTimes, nadchodzący iPhone 16 Pro otrzyma peryskopowy obiektyw z tetrapryzmatem i 5-krotnym zoomem optycznym, który zadebiutował w zeszłym roku w modelu iPhone 15 Pro Max.

Głównymi dostawcami komponentów do peryskopowego aparatu w iPhone 16 Pro mają być tajwańscy producenci soczewek Largan Precision i Genius Electronic Optical (GSEO). Źródła zbliżone do łańcucha dostaw wskazują, że obie firmy zwiększają obecnie produkcję w ramach przygotowań do premiery linii iPhone’ów 16.

Largan, który dostarczał soczewki peryskopowe do iPhone’a 15 Pro Max, prawdopodobnie ponownie zdobędzie znaczną część zamówień. Przewodniczący firmy Largan, Adam Lin, niedawno poinformował, że w sektorze komponentów optycznych szczyt sprzedaży spodziewany jest od września do listopada, co pokrywa się z przewidywanym okresem premiery modeli iPhone’a 16 Pro.

GSEO, nowy gracz w łańcuchu dostaw tego komponentu, przechodzi podobno testy jakościowe, które przynoszą obiecujące wyniki.. Według DigiTimes, obiektywy peryskopowe GSEO są obecnie w fazie walidacji, a ich produkcja ma ruszyć w połowie lipca, o ile pomyślnie przejdą niezbędne testy.

Peryskopowy obiektyw z tetrapryzmatem, wprowadzony w iPhone 15 Pro Max, oferuje 5-krotny zoom optyczny i 25-krotny zoom cyfrowy – to znaczny postęp w stosunku do poprzednich modeli, które oferowały maksymalnie 3-krotny zoom optyczny. Oprócz ulepszeń w zakresie zoomu optycznego teleobiektywu, peryskopowy obiektyw powinien również poprawić ogólną stabilizację obrazu i działanie w słabym oświetleniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx