środa, 24 lipca

W ciągu ostatnich kilku lat Apple stale pozyskuje ekspertów w dziedzinie motoryzacji, ponieważ prace nad rzekomym Apple Car trwają. Pod koniec ubiegłego roku firma z Cupertino zatrudniła Manfreda Harrera, dyrektora Porsche z doświadczeniem w dziedzinie projektowania podwozi.

Według Business Insider Deutschland Harrer był uważany za jednego z najlepszych inżynierów w Grupie Volkswagen, pełniąc funkcję szefa rozwoju podwozi w Porsche, zanim nadzorował linię produktów Cayenne.

Były menedżer Volkswagena powiedział Business Insiderowi, że Harrer był „ukrytym mistrzem” i „miarą wszystkiego w swojej dziedzinie”. Harrer pracował dla Volkswagen Group przez ponad 13 lat, zanim odszedł pod koniec zeszłego roku, nie mówiąc swoim byłym kolegom, dokąd przechodzi.

Profil Harrera na LinkedIn nadal pokazuje Porsche jako pracodawcę choć podobno upłynął już czas umowy o zakazie konkurencji, zanim Harrer może rozpocząć pracę dla nowej firmy. Przed pracą nad rozwojem podwozia w Porsche Harrer pracował dla BMW i Audi.

Obecne plotki sugerują, że Apple dąży do stworzenia samochodu w pełni brandowanego marką Apple, a wiele wskazuje na to, że firma będzie współpracować z Hyundaiem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx