niedziela, 19 maja

Apple planuje współpracować z Hyundaiem przy nadchodzącym Apple Car, wynika z raportu koreańskiego serwisu Korea Economic Daily.

Raport sugeruje, że Apple prowadzi negocjacje z Hyundai Motor Group w sprawie produkcji „Apple Car”. Mówi się, że Apple planuje współpracę z Hyundaiem przy produkcji pojazdów elektrycznych i opracowywaniu akumulatorów ze względu na „olbrzymie koszty” technologii i niezbędnych urządzeń produkcyjnych.

Wiele wcześniejszych plotek sugerowało, że Apple będzie współpracować z partnerem produkcyjnym przy produkcji „Apple Car”, ale do tej pory nie było wiadomo, z którym producentem Apple mógłby się podjąć takiej współpracy. W związku z faktem, że w raporcie wspomniano o „negocjacjach”, umowa może nie zostać jeszcze zawarta, więc tym samym końcowe plany Apple mogą jeszcze ulec zmianie.

We wcześniejszym raporcie opublikowanym przez Bloomberga stwierdzono, że prace nad projektem Apple Ca są wciąż na wczesnym etapie i „nie zbliżają się do etapu produkcji”. Nie ma też wzmianki o Hyundaiu. Według Bloomberga na gotowy „Apple Car” będziemy musili jeszcze poczekać co najmniej od pięciu do siedmiu lat.

W oświadczeniu dla CNBC Hyundai potwierdził, że prowadzi rozmowy z Apple. „Rozumiemy, że Apple prowadzi rozmowy z różnymi globalnymi producentami samochodów, w tym z Hyundai Motor. Ponieważ dyskusja jest na wczesnym etapie, nic nie zostało rozstrzygnięte”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx