czwartek, 18 kwietnia

Apple wydał dziś piątą wersję beta iOS 16 i iPadOS 16 do publicznych beta testerów kontynuując proces testów iOS 16 wśród ogółu społeczeństwa. Dzisiejsza wersja beta pojawia się tydzień po czwartej publicznej wersji beta i odpowiada siódmej wersji beta dla deweloperów.

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w programie bezpłatnych testów beta firmy Apple, mogą pobrać drugą wersję beta systemu iOS 16 i iPadOS 16 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony internetowej publicznych testów beta.

‌iOS 16‌ wprowadza ulepszony ekran blokady z dostosowywanymi tapetami, zegarem i widżetami. Zaktualizowano również powiadomienia, aby pojawiały się na dole wyświetlacza. Obsługiwanych jest wiele ekranów blokady, które można połączyć z trybami skupienia.

Aplikacja Wiadomości obsługuje edytowanie i usuwanie wiadomości, a także oznaczanie wiadomości jako nieprzeczytane. SharePlay nie jest już ograniczony tylko do FaceTime, więc Wiadomości mogą być używane do komunikacji między osobami udostępniającymi sobie treści. Połączenia ‌FaceTime‌ można przekazywać z jednego urządzenia na drugie, a aplikacja Zdrowie zyskuje nową funkcję Leki do śledzenia przyjmowanych witamin i leków.

Apple chce zastąpić tradycyjne hasła kluczami dostępu. W aplikacji Mail można teraz planować wysyłanie wiadomości e-mail, anulować wysyłanie i odbierać przypomnienia o dalszych czynnościach. Udostępniona biblioteka zdjęć iCloud oferować będzie wygodny sposób udostępniania zdjęć członkom rodziny.

Dla iPada iPadOS 16 wprowadzi aplikację Pogoda i nowy system wielozadaniowości o nazwie Stage Manager, ale jest on przeznaczony tylko dla iPadów z układami Apple Silicon.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx