środa, 22 maja

Apple zaprezentował dziś zupełnie nowy, tańszy model Apple Pencil z portem USB-C ukrytym za przesuwaną nasadką.

Nowy Apple Pencil to tańszy model, który plasuje się poniżej Apple Pencil pierwszej i drugiej generacji, a jego cena wynosi zaledwie 429 złotych. Posiada przesuwaną nasadkę u góry, która odsłania port USB-C, umożliwiając użytkownikom ładowanie i parowanie za pomocą kabla USB-C, a jego matowe wykończenie i wygląd przypominają Apple Pencil drugiej generacji. Po magnetycznym przymocowaniu do boku iPada nowy Apple Pencil przechodzi w stan uśpienia, aby wydłużyć żywotność baterii. Bob Borchers, wiceprezes Apple ds. ogólnoświatowego marketingu produktów, powiedział:

„Apple Pencil radykalnie odmienił sposób notowania, szkicowania i robienia ilustracji, otwierając nieograniczone możliwości produktywnej i twórczej pracy. W połączeniu z wszechstronnością iPada rysik Apple Pencil stanowi kolejne wspaniałe narzędzie do odręcznego pisania na urządzeniu, komentowania, dodawania adnotacji do dokumentów i wykonywania wielu innych zadań”.

Apple Pencil USB-C

Nowy ‌Apple Pencil‌ charakteryzuje się niskimi opóźnieniami i czułością na kąt przechylenia, podobnie jak inne modele ‌Apple Pencil‌, ale brakuje mu czułości na nacisk, bezprzewodowego parowania i ładowania, dwukrotnego dotknięcia w celu zmiany narzędzia oraz bezpłatnego grawerowania. Jednak w przeciwieństwie do Apple Pencil pierwszej generacji obsługuje obsługuje funkcję zbliżeniową na najnowszych modelach iPada Pro. Jest kompatybilny ze wszystkimi modelami iPadów wyposażonymi w port USB-C.

Nowy Apple Pencil kosztuje 429 złotych, a do sprzedaży trafi na początku listopada. Modele Apple Pencil pierwszej i drugiej generacji są nadal dostępne w cenach odpowiednio 579 złotych i 699 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx