sobota, 20 kwietnia

Zdjęcia przedstawiające rzekomo trzecią generację Apple Pencil zostały udostępnione na Twitterze przez znane z licznych przecieków konto „Mr. White”.

Rzekomy nowy ‌Apple Pencil‌ wydaje się mieć wygląd bardzo podobny do obecnego Apple Pencil‌ drugiej generacji, który jest krótszy niż poprzednia wersja i ładuje się indukcyjnie z boku iPada.

Jak wynika ze zdjęcia, nowa generacja ‌Apple Pencil może mieć błyszczące wykończenie, podobne do tego użytego w pierwszej generacji ‌Apple Pencil‌ lub AirPods pierwszej generacji, zamiast matowego białego wykończenia używanego w drugiej wersji tego rysika.

Inną zauważalną różnicą jest końcówka Apple Pencil. Pierwsza i druga generacja Apple Pencil ma małe, przykręcane końcówki, które można łatwo wymienić po zużyciu. Ten zaktualizowany model wydaje się mieć znacznie większy element końcówki, ze znacznie dłuższym elementem montażowym, który wkręca się w sam rysik. Nie jest jasne, dlaczego nowa wersja Apple Pencil miałaby mieć przeprojektowaną końcówkę, ale prawdopodobnie wskazuje to na wewnętrzne zmiany konstrukcyjne.

Przeprojektowana końcówka może też sygnalizować, że pojawią się w niej nowe funkcjonalności. W lipcu ubiegłego roku Apple złożył wniosek o patent dotyczący końcówki Apple Pencil, która umożliwiłaby urządzeniu próbkowanie kolorów z rzeczywistego świata za pomocą czujnika koloru, więc jasne jest, że Apple jest zainteresowane rozszerzeniem użyteczności swojego rysika dla iPada.

Podsumowując, zdjęcie sugeruje, że ulepszenia nowego Apple Pencil mogą być bardziej skoncentrowane na elementach wewnętrznych niż na jakichkolwiek znaczących zmianach w jego wyglądzie. To właśnie te nowe funkcje mogą być również powodem, dla którego Apple może zdecydować się wypuścić kolejną wersję tego akcesorium.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx