piątek, 24 maja

Apple udostępnił dziś iOS 17.5 i iPadOS 17.5, czyli główne aktualizacje aktualizacji systemów operacyjnych iOS 17 i iPadOS 17, które pierwotnie ukazały się we wrześniu ubiegłego roku. Aktualizacje 17.5 pojawiają się ponad dwa miesiące po premierze iOS 17.4 i iPadOS 17.4.

Systemy iOS 17.5 i iPadOS 17.5 można pobrać bezprzewodowo na kwalifikujące się iPhone’y i iPady, wybierając Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia.

W Unii Europejskiej iOS 17.5 zapewnia obsługę dystrybucji aplikacji przez strony internetowe. Użytkownicy iPhone’a mogą pobierać aplikacje bezpośrednio ze stron internetowych deweloperów, bez konieczności korzystania z App Store.

A co więcej znajdziemy w nowej wersji oprogramowania:

Ekran blokady

  • Dodano nową tapetę ekranu blokady Pride (promienie), aby wyrazić wsparcie dla społeczności i kultury LGBTQ+.

Powiadomienia o śledzeniu

  • Funkcja międzyplatformowego wykrywania śledzenia powiadamia użytkownika o wykryciu poruszającego się wraz z nim zgodnego urządzenia Bluetooth śledzącego położenie — niezależnie od systemu operacyjnego, z którym urządzenie to jest połączone w parę.

iOS 17.5 to prawdopodobnie ostatnia duża aktualizacja systemu iOS 17. Już za niecały miesiąc Apple zaprezentuje nową wersję systemu iOS 18 i to nad nim skupi swoje prace.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx