poniedziałek, 27 maja

Apple po cichu zmienił swoją politykę App Store nie pozwalając już użytkownikom urządzeń iOS z oprogramowaniem w wersjach beta na pisanie recenzji aplikacji w App Store. Podczas próby napisania recenzji z urządzenia, które mają zainstalowany iOS 9 wyświetlane zostaje okno, które informuje, że ta funkcja nie jest dostępna na urządzeniu ze wstępną wersją systemu iOS.

Uważam, że to akurat bardzo potrzebna zmiana, która zapobiegnie wystawaniu recenzji i ocenę aplikacji przez pryzmat błędów niedopracowanego systemu i błędami pojawiającymi się w wersji beta, które są poza kontrolą deweloperów. Jak zauważył Federico Vittici z MacStories w zeszłym tygodniu w App Store zaczęło pojawiać się mnóstwo negatywnych recenzji pozostawionych przez beta testerów zaraz po tym jak Apple udostępnił publicznym testerom swoje wersje beta oprogramowania.

Po wypuszczeniu oprogramowania beta, niektórzy klienci winili deweloperów aplikacji za ich wyłączanie się lub niepoprawne działanie na systemie beta, co prowadziło do wystawiania negatywnych opinii w App Store, chociaż w praktyce deweloperzy mają jeszcze miesiące, aby dostosować swoje aplikacje do nowego oprogramowania.

Po udostępnieniu publicznych wersji beta iOS 9 i OS X El Capitan około półtora tygodnia temu, deweloperzy zauważyli ogromny wysyp negatywnych opinii. Wielu z nich udostępniało na Twitterze te 1 gwiazdkowe opinie, które zawierały komentarze typu „nie działa na iOS 9.0” i wygląda na to, że Apple wreszcie zauważył ten problem.

Mimo, że pisanie recenzji w App Store nie jest już możliwe z poziomu systemu iOS 9, to nadal jest możliwe, aby zostawić klasyfikacje w formie gwiazdek. Nie jest jasne, kiedy dokładnie Apple dokonał zmiany, ale w obu wersjach iOS 9 beta 3 i beta 4, opinie w App Store są wyłączone dla programistów i publicznych testerów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx