poniedziałek, 20 maja

Apple udostępnił dziś w sklepie Google Play nową aplikację „Tracker Detect”, która umożliwia użytkownikom Androida lokalizowanie AirTagów, które mogą znajdować się w pobliżu.

Zgodnie z opisem, Tracker Detect szuka trackerów przedmiotów, które są oddzielone od ich właściciela i są kompatybilne z Find My Network, więc zlokalizuje AirTags i inne urządzenia z funkcją Find My, takie jak moduł do śledzenia przedmiotów Chipolo Bluetooth.

Apple twierdzi, że użytkownicy Androida mogą skanować, aby znaleźć pobliski AirTag, jeśli uważają, że ktoś używa AirTag lub innego urządzenia do śledzenia ich lokalizacji. Aplikacja została zaprojektowana w celu złagodzenia obaw ekspertów, którzy obawiają się, że AirTags mogą być złośliwie wykorzystane do śledzenia lokalizacji osób.

Dla użytkowników iPhone’a firma Apple wprowadziła kilka funkcji bezpieczeństwa, w tym alert, który poinformuje użytkownika iPhone’a, jeśli AirTag, który do niego nie należy, podąża za nim. Przed wprowadzeniem aplikacji Tracker Detect takiej ochrony nie było dla użytkowników Androida.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx