wtorek, 28 marca

Intelligent Energy

Producent ogniw paliwowych, firma Intelligent Energy może współpracować z Apple nad wprowadzeniem tej technologii do przyszłych MacBooków i innych urządzeń przenośnych twierdzi raport The Daily Mail. Chociaż tabloid nie posiada dużych doświadczeń w plotkach, ogniwa paliwowe od dawna dyskutowane są jako możliwe źródło energii dla przenośnej elektroniki, a w raporcie pojawiło się kilka ciekawych informacji.

Intelligent Energy ujawnił niedawno, że zakupił od Eveready patenty na technologię mobilnych ogniw paliwowych w związku z projektem z  dużą, międzynarodową firmą elektroniczną. Choć firma nie ujawniła publicznie jakichkolwiek dokumentów to źródła Daily Mail twierdzą, że ową tajemniczą firmą jest właśnie Apple.

Intelligent Energy ma już powiązania z firmą Apple, po tym jak przejęła od Apple byłego dyrektora wykonawczego Joe O’Sullivana pracującego jako Chief Operating Officer do końca 2011 roku. O’Sullivan spędził 15 lat w Apple wprowadzając m.in oryginalny komputer iMac.

Firmie Apple także nie obca jest technologia ogniw paliwowych, składając kilka patentów w roku 2010 i 2011, które opisują zastosowanie tej technologii w przenośnych urządzeniach komputerowych. Firma z Cupertino używa również ogniw paliwowych na dużą skalę, pomagając w ten sposób zasilać swoją siedzibę główną i swoje centrum danych w Maiden w Północnej Karolinie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx