wtorek, 28 marca

koncepcja iPhone 6

Wprowadzenie 5,5-calowego iPhone’a 6 może być opóźnione aż do 2015 roku wynika z najnowszego raportu znanego analityka KGI Securities Ming-Chi Kuo. Apple wciąż walczy z problemami w większej wersji swojego smartfona, postanawiając skupić się nad zaspokojeniem wystarczających zasobów wersji 4,7-calowej.

Wąskim gardłem w procesie produkcyjnym 4,7-calowego iPhone’a 6 zdaje się być panel dotykowy i metalowa obudowa. W związku z większymi rozmiarami panelu dotykowego, istnieje zagrożenie, że krawędzie panelu mogłyby stać się niewrażliwe na dotyk. Tymczasem, w ramach nowego procesu produkcyjnego metalowej obudowy iPhone’a 6, problemem jest nierówność nakładanego koloru.

Kuo dodaje, że problemy te stają się bardziej skomplikowane w większym, 5,5-calowym iPhone’ie 6. Choć nowe problemy są związane z wcześniejszymi obawami dotyczącymi wyświetlaczy szafirowych w większym urządzeniu, to analityk uważa, że 5,5-calowy iPhone 6 może nie pojawić się do końca 2014 roku, lub może pojawić się w październiku, ale w bardzo ograniczonych ilościach. W momencie gdy 5.5-calowy iPhone 6 opóźniłby się do następnego roku, Kuo uważa, że Apple obniży ceny iPhone’a 5S i iPhone’a 5C wraz z wypuszczeniem 4,7-calowego iPhone’a 6.

Wcześniejsze plotki o 5,5-calowym iPhone’ie 6 skierowane były na problemy produkcyjne z wyświetlaczami urządzenia i żywotnością baterii. Jednak raport Bloomberga z zeszłego miesiąca zauważył, że oba modele wchodzą do produkcji i zobaczymy je w tym samym czasie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid
Dawid
8 lat temu

Fascynujace, opoznienie w produkcji czegos co nie jest nawet zapowiedziane

AppleWorld
Admin
Reply to  Dawid
8 lat temu

Od zapowiedzi do sprzedaży mijają zazwyczaj dwa tygodnie. Myślisz, że produkcję rozpoczynają dopiero po prezentacji?

Dawid
Dawid
Reply to  AppleWorld
8 lat temu

Nawet jeżeli 5.5 cala będzie dopiero w 2015 to skąd wiadomo że to opóźnienie a nie planowana data? Swoją drogą mam nadal nadzieję że nie będzie ani 4.7 ani 5.5.

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx