wtorek, 18 czerwca

Mark Gurman z Bloomberga informuje, że Apple planuje wprowadzić w iOS 18, iPadOS 18 i macOS 15 nową aplikację Hasła. Aplikacja Hasła, która będzie stanowić alternatywę dla aplikacji firm trzecich, takich jak 1Password i LastPass, zapewni użytkownikom iPhone’ów, iPadów i Maców łatwiejszy dostęp do zapisanych informacji logowania.

Funkcja Haseł istnieje już w systemach operacyjnych Apple, ale jest ukryta w aplikacji Ustawienia i może być nieco trudna do znalezienia dla osób, które nie są z nią zaznajomione. Apple stopniowo wprowadzało nowe funkcje haseł, takie jak przechowywanie loginów i haseł, obsługę jednorazowych kodów logowania oraz oferowanie opcji generowania haseł bezpośrednio w Safari.

Podobnie jak istniejąca sekcja Haseł w Ustawieniach, dedykowana aplikacja Hasła będzie oparta na Pęku kluczy iCloud, funkcji Apple umożliwiającej synchronizację szczegółów logowania i haseł między urządzeniami Apple. Aplikacja będzie obsługiwać wszystkie funkcje obsługiwane przez Hasła w Ustawieniach, a także będzie działać na komputerach PC z systemem Windows i Vision Pro.

Aplikacja będzie zbierać loginy i hasła do witryn, hasła do sieci Wi-Fi oraz Passkeys, funkcję wykorzystującą Face ID lub Touch ID do logowania się do witryn zamiast hasła. Dane z aplikacji mogą być automatycznie wstawiane do witryn i aplikacji, gdy użytkownik się loguje.

Celem Apple w przypadku aplikacji Hasła jest zachęcanie klientów do korzystania z silniejszych haseł i unikania powtarzania haseł w przypadku wielu witryn i usług. Apple będzie konkurować z wieloletnimi usługami haseł firm trzecich, takimi jak 1Password, a firma planuje umożliwić klientom importowanie haseł z innych usług.

Apple planuje zaprezentować aplikację podczas poniedziałkowej prezentacji WWDC.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx