środa, 24 lipca

Firma Apple ogłosiła dziś niespodziewaną premierę nowych modeli 13 i 15-calowych MacBooków Pro, które są najszybszymi notebookami Mac w historii. Zaktualizowane maszyny wyposażone są w procesory Intel 8-mej i 9-tej generacji, w których po raz pierwszy zastosowano osiem rdzeni.

Według Apple, nowy MacBook Pro oferuje dwukrotnie wyższą wydajność niż czterordzeniowy MacBook Pro i 40 procent większą wydajność niż 6-rdzeniowy MacBook Pro. Nowe 13-calowe maszyny wykorzystują zaktualizowane czterordzeniowe procesory, a opcje 6 i 8-rdzeniowe są ograniczone do modeli 15-calowych.

Poza nowymi procesorami, zaktualizowane komputery MacBook Pro nadal mają ten sam wygląd, mimo pogłosek, że Apple wprowadzi MacBooka Pro w wersji 16 do 16,5 cala w 2019 roku. Istnieją jednak pewne aktualizacje wewnętrzne.

Chociaż nie wspomniano o tym w komunikacie prasowym, The Loop potwierdza, że nowa maszyna ma zaktualizowaną klawiaturę. Nowa klawiatura wykorzystuje nowy materiał, który według Apple zmniejszy problemy związane z awariami, których doświadczali użytkownicy.

Apple nie wyjaśnił, czym są „nowe materiały” w klawiaturze motylkowej, ale powiedział, że aktualizacja znacznie zmniejszy liczbę problemów, takich jak podwójne naciśnięcia klawiszy i puste naciśnięcia klawiszy.

Według The Verge, niektóre istniejące modele komputerów MacBook Air i MacBook Pro, które doświadczają awarii klawiatury, będą miały wymienioną starą klawiaturę na tą najnowszą opracowaną przez Apple. Niestety, tylko MacBooki z klawiaturą motylkową trzeciej generacji mogą otrzymać zaktualizowaną klawiaturę z tego roku, co obejmuje MacBooki Pro z 2018 roku i MacBooki Air z 2018 roku.

Apple przyspiesza czas naprawy klawiatury w swoich autoryzowanych serwisach i rozszerza program serwisowania klawiatury o modele MacBooka Pro i MacBooka Air z 2018 roku. Program naprawczy trwa cztery lata po pierwszej sprzedaży detalicznej komputera Mac.

MacBook Pro w dalszym ciągu oferuje „najlepszy wyświetlacz notebooka” z 500 nitami jasności, szeroką gamą kolorów P3 i technologią True Tone. Jest wyposażony w układ zabezpieczający T2 firmy Apple, porty Thunderbolt 3 i głośniki stereo z szerokim zakresem dynamicznym, takie jak wcześniejsze modele.

Nowe modele MacBooka Pro są wyceniane odpowiednio od 1799 USD i 2399 USD dla modeli 13 i 15-calowych. Nowe maszyny są już dostępne w sklepie internetowym Apple i pojawią się w sklepach detalicznych Apple jeszcze w tym tygodniu. Apple nie zaktualizowało 13-calowych komputerów MacBook Pro innych niż Touch Bar.

Nowe modele MacBooka Pro są wyceniane odpowiednio od 8999 złotych i 11999 złotych za modele 13 i 15-calowe. Nowe urządzenia są już dostępne w sklepie internetowym Apple i wkrótce pojawią się u autoryzowanych sprzedawców Apple. Apple nie zaktualizował 13-calowych komputerów MacBook Pro baz Touch Bara.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx