wtorek, 31 stycznia

Google ogłosił dziś wprowadzenie nowych Google Glass skoncentrowanych na firmach, Glass Enterprise Edition 2.

Glass Enterprise Edition 2 wyglądają bardziej jak tradycyjne niż futurystyczne okulary dzięki bezpiecznym ramkom zaprojektowanym we współpracy z Smith Optics, ale dla tych, którzy nie potrzebują funkcji okularów ochronnych, dostępna jest również wersja standardowa, która wygląda jak oryginał.

Obie wersje są wyposażone w optyczny moduł wyświetlania 640 x 380, który wyświetla zawartość rozszerzonej rzeczywistości w widoku rzeczywistym, oferując jednocześnie inteligentnego asystenta głosowego do wykonywania zadań. Wewnątrz znajduje się zaktualizowany, szybszy procesor Qualcomm Snapdragon XR1, ulepszony 8-megapikselowy aparat fotograficzny, port USB-C do szybszego ładowania i większy akumulator.

Google twierdzi, że Snapdragon XR1 jest wyposażony w znacznie mocniejszy procesor wielordzeniowy i nowy silnik sztucznej inteligencji, zapewniający „znaczną oszczędność energii”, lepszą wydajność i obsługę wizji komputerowej oraz bardziej zaawansowane możliwości uczenia maszynowego.

Google Glass 2 uruchamia system Android Oreo, który ma ułatwić firmom rozwój i wdrażanie.

Nowa wersja Google Glass jest wyceniona na 999 dolarów, w porównaniu z ceną 1599 dolarów w oryginalnej wersji i podobnie jak poprzednia opcja Enterprise Glass, nie jest dostępna bezpośrednio dla konsumentów.

Google pierwotnie wydał Google Glass w 2013 roku jako produkt masowy, ale nie został dobrze przyjęty ze względu na obawy dotyczące prywatności i funkcjonalności. Google ponownie wypuścił je jako produkt Enterprise dla firm w 2017 roku, a ich zmieniona wersja jest dostępna od dzisiaj.

Plotka głosi, że Apple pracuje nad własnymi inteligentnymi okularami z obsługą rozszerzonej rzeczywistości, które mogą być nieco podobne do wersji Google. Apple już od kilku lat opracowuje inteligentne okulary AR, a plotki sugerują, że możemy je zobaczyć w 2020 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx