środa, 8 lutego

Po latach skarg na lepkie lub niereagujące klawisze Apple w końcu zakończył przenoszenie wszystkich swoich  notebooków z podatnej na problemy klawiatury motylkowej.

Wraz z nowym, 13-calowym MacBookiem Pro wyposażonym w tę samą klawiaturę Magic Keyboard z mechanizmem nożycowym co 16-calowy MacBook Pro, Apple nie sprzedaje już żadnych nowych modeli MacBooka Pro lub MacBooka Air z klawiaturą motylkową. Jeśli jednak przeglądacie oferty na starsze komputery Mac, których ceny na pewno teraz nieco pospadają to pamiętajcie, że wiele z tych modeli jest nadal wyposażone w klawiaturę motylkową.

Klawiatura Magic Keyboard, wprowadzona po raz pierwszy w ubiegłym roku w 16-calowym MacBooku Pro, ma przeprojektowany mechanizm nożycowy z 1 mm skokiem klawiszy, odwrócone ustawienie „T” dla klawiszy strzałek oraz fizyczny klawisz Escape obok paska dotykowego.

Modele z bardziej niezawodną Magic Keyboard to:

  • 16-calowy MacBook Pro 2019
  • 13-calowy MacBook Pro 2020
  • MacBook Air 2020

Klawiatura motylkowa Apple cierpiała na problemy z lepkimi lub niepoprawnie działającymi klawiszami. Firma nadal oferuje program bezpłatnej naprawy tych klawiatur klientom dotkniętym problemem w ramach światowego programu serwisowego, a w ubiegłym roku nawet przeprosiła za tę sprawę, chociaż zlekceważyła ten problem i stwierdziła, że dotyczy to tylko „niewielkiej liczby” klientów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx