niedziela, 22 maja

Funkcja jednoprzewodowego EKG w zegarku Apple Watch nie będzie na pewno tak dokładne ani tak wrażliwa, jak wieloprzewodowe EKG, które można zrobić w gabinecie lekarskim lub szpitalu. Jednak nowy artykuł w The European Heart Journal opowiada o 80-letniej kobiecie, której Apple Watch wykrył oznaki choroby serca, którą przeoczył szpitalny zapis EKG.

Według artykułu kobieta trafiła do University Medical Center Mainz w Niemczech, skarżąc się na ból w klatce piersiowej, nieregularny rytm serca i zawroty głowy. Kiedy lekarze w szpitalu wykonali 12-kanałowy zapis EKG, stwierdzili, że „nie ma dowodów na niedokrwienie”, które występuje, gdy przepływ krwi do serca jest zmniejszony, co uniemożliwia mięśniowi sercowemu otrzymywanie wystarczającej ilości tlenu.

Jednak kobieta pokazała lekarzom wyniki EKG z Apple Watch, które obejmowały „wyniki z wyraźną depresją odcinka ST”. Po przestudiowaniu wyników Apple Watch lekarze rzeczywiście zobaczyli dowody niedokrwienia mięśnia sercowego, a kobieta została przeniesiona do laboratorium cewnikowania w celu głębszej analizy.

Zasadniczo, zapis EKG z Apple Watch wykazał stan serca, którego specjalistyczny sprzęt szpitalny nie wykrył i przekonał lekarzy do leczenia pacjenta, który opuścił szpital następnego dnia.

Raport stwierdza, że zegarek Apple może służyć do niezawodnego wykrywania niedokrwienia mięśnia sercowego.

Rozwój inteligentnych technologii toruje drogę nowym możliwościom diagnostycznym. W przypadku Apple Watch, zegarek rejestruje EKG, gdy palec zostanie umieszczony na cyfrowej koronie zegarka. 30-sekundowe śledzenie jest przechowywane w pliku PDF, który można pobrać z aplikacji.

Tak więc Apple Watch może być używany nie tylko do wykrywania migotania przedsionków lub zaburzeń przewodzenia przedsionkowo-komorowego, ale także do wykrywania niedokrwienia mięśnia sercowego. Apple na dniach może powstrzymywać zawał mięśnia sercowego.

Pogłoski na temat Apple Watch Series 6, które mają się pojawić w tym roku, sugerują dodatkowe funkcje zdrowotne, w tym wykrywanie tlenu we krwi, śledzenie snu i wykrywanie stresu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x