poniedziałek, 27 maja

Apple ogłosił dziś powrót pełnowymiarowego HomePoda drugiej generacji, który jednak wciąż nie będzie dostępny w oficjalnej dystrybucji w Polsce.

Druga generacja HomePoda ma praktycznie identyczną konstrukcję jak poprzednia jego wersja, która została wycofana w marcu 2021 roku, z podświetlaną powierzchnią dotykową i zewnętrzną tkaniną siatkową. Wyposażony jest w czterocalowy głośnik niskotonowy o wysokim skoku, pięć głośników wysokotonowych, cztery mikrofony, układ S7 do przetwarzania dźwięku obliczeniowego, układ U1 do funkcji Ultra Wideband, takich jak przekazywanie muzyki z iPhone’a, oraz obsługi dźwięku przestrzennego z Dolby Atmos. Głośnik ma również integrację z Siri i obsługę Matter dla HomeKit i innych inteligentnych akcesoriów domowych.

„Wykorzystując nasze doświadczenie i innowacyjne pomysły w dziedzinie akustyki, sprawiliśmy, że nowy HomePod zapewnia bogate brzmienie – od soczystych, głębokich basów przez naturalne tony średnie po czyste i wyraziste góry”, oświadczył Greg Joswiak, wiceszef Apple w pionie Worldwide Marketing. „Popularność HomePoda mini przełożyła się na wzrost zainteresowania większym HomePodem, który ma jeszcze szersze możliwości akustyczne. Z wielką radością udostępniamy nową generację HomePoda klientom na całym świecie”.

Nowy czujnik w HomePodzie będzie może mierzyć temperaturę i wilgotność w pomieszczeniach, a funkcja ta zostanie również włączona w istniejącym HomePodzie mini.

Wiosną HomePod zostanie rozszerzony o funkcję rozpoznawania dźwięków, która sprawi, że będzie on reagował na dźwięk alarmu pożarowego lub czujnika czadu i wyśle użytkownikom stosowne powiadomienie bezpośrednio na iPhone’a.

Dwa HomePody drugiej generacji można będzie sparować w celu uzyskania dźwięku stereo, ale opcja ta nie zadziała w przypadku łączenia poprzedniego HomePoda z nowym.

W momencie premiery nowy HomePod będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i 11 innych krajach, według Apple. Jest kompatybilny z iPhonem 8 i nowszymi, każdym iPadem Pro, iPadem piątej generacji i nowszymi, iPadem Air trzeciej generacji i nowszymi oraz iPadem mini piątej generacji i nowszymi z systemem iOS 16.3 lub iPadOS 16.3 lub nowszym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx