niedziela, 23 czerwca

Wprowadzony dziś ponownie HomePod oferuje czujnik temperatury i wilgotności, a Apple włączy tę funkcję również w istniejącym HomePodzie mini.

Wbudowany czujnik temperatury i wilgotności HomePoda może mierzyć warunki panujące w pomieszczeniu, umożliwiając użytkownikom tworzenie automatyzacji, która na przykład zamyka rolety lub automatycznie włącza klimatyzację lub grzejnik, gdy w pomieszczeniu zostanie osiągnięta określona temperatura. Te informacje są widoczne w aplikacji Home, podobnie jak każde inne akcesorium do inteligentnego domu.

Jak podkreślono w sekcji porównawczej HomePodów na stronie Apple, HomePod mini będzie oferował teraz również tę funkcję. Wygląda na to, że zamiast nowej wersji HomePoda mini, jest to funkcja aktywowana wstecznie, a czujnik temperatury i wilgotności jest już obecny we wszystkich modelach HomePoda mini od czasu premiery.

W 2021 roku Mark Gurman z Bloomberga informował, że HomePod mini zawiera uśpiony czujnik temperatury i wilgotności co zostało potem potwierdzone przez iFixit. Wygląda na to, że komponent będzie teraz w końcu aktywowany, prawdopodobnie poprzez nadchodzącą aktualizację oprogramowania.

Apple zauważa, że wykrywanie temperatury i wilgotności HomePod jest zoptymalizowane do użytku w pomieszczeniach, w warunkach domowych przy temperaturach otoczenia od 15ºC do 30ºC i wilgotności względnej od 30 do 70 procent.

Dokładność czujnika może się zmniejszyć w niektórych sytuacjach np. podczas długotrwałego odtwarzania dźwięku przy wysokim poziomie głośności, prawdopodobnie z powodu generowania ciepła przez samo urządzenie. HomePod najwyraźniej wymaga również trochę czasu, aby skalibrować czujniki natychmiast po uruchomieniu, zanim zostaną wyświetlone wyniki.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx